Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?
Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne to obowiązkowy atrybut zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Nie tylko stanowią dodatek do stylizacji, ale również chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Nie wszystkie okulary pasują do każdego kształtu twarzy. Zapoznaj się z naszymi radami w tej kwestii, dzięki czemu dobór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych będzie łatwy i przyjemny.

Oprawy damskie – co warto wiedzieć przed wyborem konkretnego modelu?

Wiele kobiet nosi okulary przeciwsłoneczne, traktując je jako dodatek do stylizacji. Jednak wybrane oprawki nie zawsze dają spektakularny efekt. Wybór okularów nie powinien opierać się tylko na tym, co Ci się podoba. Oprawki muszą być idealnie dopasowane do kształtu twarzy. W innym przypadku stylizacja może być porażką, a o tym nie marzy żadna kobieta. Dlatego przed zakupem, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Poza aspektem, jakim jest kształt twarzy, należy wziąć pod uwagę wygodę oraz to, czy mają one pasować do każdej stylizacji, czy na przykład tylko do casualowego stylu. Jeśli mają współgrać z formalnym strojem, warto wybrać oprawki adekwatne do wieku. Powinny być eleganckie, subtelne i biżuteryjne. Należy unikać mocnych kształtów i kolorów. Gdy chcesz wybrać oprawki pasujące do wielu stylizacji, należy zdecydować się na uniwersalną barwę. Zyskujesz wówczas pewność, że będziesz się w nich prezentować elegancko i stylowo niezależnie od sytuacji. Warto mieć dwie pary okularów przeciwsłonecznych. Lato to czas, gdy wyobraźnia kieruje się ku szaleństwom, dlatego żywe, ciepłe kolory są jak najbardziej mile widziane w przypadku oprawek.

Poza tym, że oprawki powinny być dopasowane do kształtu twarzy i stylu, należy pamiętać o wygodzie. Niektóre oprawki są ciężkie i ich noszenie nie zawsze jest przyjemnością. Oprawy należy wybierać w taki sposób, aby nie tylko podkreślały atuty kobiecości, ale także dobrze wpływały na samopoczucie i pewność siebie.

Kształt twarzy – jak prawidłowo dopasować okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to must have dla każdego, kto chce chronić swoje oczy i uzupełnić stylizację o ciekawy element. Zanim jednak podejmiesz decyzję o zakupie, koniecznie dowiedz się, jaki masz kształt twarzy. To on jest podstawą do wyboru odpowiednich okularów. Prawidłowo dopasowane okulary pozwolą wyrównać proporcje twarzy, podkreślając jej najmocniejsze atuty.

Obecnie na rynku można znaleźć wiele modeli okularów przeciwsłonecznych. Różnią się one pomiędzy sobą kształtem, kolorem i materiałem, z jakiego zostały wykonane. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli chcesz w nich wyglądać zjawiskowo, musisz poświęcić chwilę na wybór tych odpowiednich. Jak już wspomnieliśmy, kształt twarzy podczas dobierania oprawek jest najważniejszy. Poniżej przedstawimy krótką charakterystykę każdego kształtu twarzy, uwzględniając dopasowanie do niej okularów.

Okulary przeciwsłoneczne do twarzy owalnej

Twarz owalna uznawana jest prawie za idealną, jeśli chodzi o dobór do niej okularów przeciwsłonecznych. Osoby o twarzy owalnej nie muszą korygować swoich rysów. Mają zatem duże możliwości! Co wyróżnia twarz owalną? Przede wszystkim są to następujące cechy:

  • pozbawiona jest ostrych rysów,
  • jej długość jest o 30% większa niż szerokość,
  • część czołowa i szczękowa mają zbliżoną szerokość,
  • kąty żuchwy są nieznacznie zaznaczone,
  • najszerszym miejscem jest część środkowo-nosowa.

Twarz owalna jest asymetryczna. Oznacza to, że pasują do niej okulary przeciwsłoneczne o kształcie okrągłym, prostokątnym, owalnym, a także typu kocie oko. Wybierając jednak konkretny model okularów, warto zastanowić się, czy zależy Ci na tym, aby ukryć pewne niedoskonałości. Kobietom, które pragną podkreślić rysy twarzy, zdecydowanie polecamy okulary o kształcie okrągłym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas wyboru okularów poeksperymentować.

Twarz okrągła – czym się kierować podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych?

Wiele kobiet z twarzą okrągłą pragnie ją delikatnie wysmuklić, co jest możliwe poprzez wybranie odpowiednich okularów. Dla okrągłej twarzy znakomitym wyborem będą przede wszystkim oprawki prostokątne, ponieważ idealnie wpiszą się w zasadę przeciwieństwa, podkreślając rysy twarzy. Osoby ceniące ponadczasowe stylizacje mogą sięgnąć po oprawki w kolorze czarnym. Jeśli chcesz delikatnie poeksperymentować, warto postawić na oprawki typu kocie oko. To nieznacznie wydłużony u góry model, który pozwala na optyczne modelowanie owalu twarzy.

Jak dobrać okulary do twarzy prostokątnej?

Osoba posiadająca prostokątny kształt twarzy powinna wybierać duże okulary przeciwsłoneczne. Twarz jest pociągła, smukła, z mocno zarysowanymi krzywiznami. Jeśli masz ten rodzaj twarzy, możesz bez żadnych obaw o katastrofę poszaleć z wielkością! Ważne jednak, aby unikać kanciastych oprawek, które dodadzą twarzy prostokątnej jeszcze większej ostrości.

Dobrym wyborem dla prostokątnej twarzy będą okulary o kształcie owalnym lub okrągłym. Ciekawym rozwiązaniem są również klasyczne aviatory, które stanowią prawdziwą ikonę stylu. Jeśli chodzi o kolor, w przypadku prostokątnej twarzy warto zdecydować się na barwy stonowane i ciemne.

Twarz trójkątna – dopasuj do niej odpowiednie okulary przeciwsłoneczne

Osoby o trójkątnym kształcie twarzy powinny kierować się całkowicie innymi zasadami niż w przypadku owalnego kształtu twarzy. Główną cechą tej twarzy jest to, że góra jest najszersza i zwęża się ku dołowi. Idealnym wyborem będą okulary, które mają mocno zaznaczoną dolną część oprawek i są pozbawione prostych linii na górze. Warto tu wymienić kocie oczy i warianty okrągłe.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium